yükleniyor

Ağ ve Sunucu Hizmetleri

Ağ ve Sunucu Hizmetleri

Ağ sunucuları (Network), kablolu ya da kablosuz olarak ağ sistemlerinin kullanılmasını ifade eder. Network, kullanıcıların bilgisayar sistemi üzerinde bulunan yazılım ve donanımla alakalı kaynakları birbirleri ile paylaşmalarını sağlamaktadır. Bu sunucu hizmeti, uzak mesafeler arası ağların güvenli bir şekilde çalışmasını da kapsamaktadır.

Web sunucusu/Hosting ise, yani Türkçe karşılığı ile “Barındırma”, web sayfalarını internet üzerinden yayınlanmak için kullanılması gereken alandır. Hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenilen materyallerin internet üzerindeki kullanıcıların ulaşmasını sağlayacak bir bilgisayar ortamında tutulmasını ifade etmektedir.

Ağ ve sunucu hizmetlerini satın almadan önce kesinlikle detaylı araştırma yapmanız gerekmektedir. Çalışacağınız firmanın güvenilir olması; verilerinizin kaybolmaması ya da çalınmaması için önem arz etmektedir. Ağ ve sunucu hizmeti almadan evvel ayrıca tüm ihtiyaçlarınızı da analiz etmeli, buna göre bir paket satın almalısınız. Çalışmalarınıza bağlı olarak size yetersiz gelecek bir altyapı düzenlemesi yüzünden işlerinizi aksatabilirsiniz.

İHTİYAÇLARA YÖNELİK BİRÇOK PAKET

Elsez Bilişim, firmaların ihtiyaçlarına yönelik birçok paket hazırlayarak bunları hayata geçirmektedir. Firma; ağ ve sunucu çözümlerini sağlarken müşteri ile birebir iletişim kurarak ihtiyaçları iyice analiz eder ve buna göre bir plan oluşturur. Güvenilir bir altyapı hizmeti sunan Elsez Bilişim, deneyimli destek kadrosu sayesinde müşterilerinin ağ ve sunucu hizmeti konusunda yaşadığı sıkıntılara hızlı bir şekilde çözüm üretmektedir. Müşterilerine birçok iletişim kanalı ile yardımcı olan firma, profesyonel ekibi sayesinde hizmeti hızlı bir şekilde sağlamaktadır.

Çeşitli nedenlerle her an risk altına girebilecek nitelikte ağ ve sunucuların da güvenilirliğini sağlayan Elsez Bilişim, ağ güvenliği çözümleri hizmeti de vermektedir. Kullanıcıya hitap eden paketleri; uygun fiyat ve kolay ödeme yöntemi ile sağlayan firma, çalışmalarını garantili gerçekleştirmektedir.

Server Yönetimi

Elsez Bilişim tarafından müşterilerine sunulan Server Yönetimi, firmaların sahip olduğu server (sunucu)’ların kurulum, yönetim, güncellemesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Sunucuların sürekli kontrol altında tutularak, sorunlu bir durum olduğu zaman anında müdahaleyi de sağlayan server yönetimi, firmaların işlerini daha kolay yürütmesi için gerekli bir uygulamadır.

Firmaların serverlar ile uğraşarak zaman kaybetmesini de engelleyen server yönetimi hizmeti sayesinde kurulumdan yönetime kadar her aşama Elsez Bilişim’in profesyonel kadrosu tarafından takip edilmektedir. Serverlarda oluşan herhangi bir yazılım problemi için de danışmanlık hizmeti veren Elsez Bilişim yüzde yüz müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

SERVER YÖNETİMİ NE İŞE YARAMAKTADIR?

Server yönetimi firmalara öncelikle zamandan tasarruf sağlamaktadır. Bunun yanı sıra güvenlik de sağlayan server yönetimi sayesinde sunucularda beklenmeyen bir sorun oluştuğu zaman anında müdahale gerçekleştirilebilmektedir.

Server yönetimi sayesinde:

-Sunucunun sürekli olarak takip edilmesi sağlanır.

-Sunucunun verimli, düzenli ve sağlıklı çalışması için gereklidir.

-Sunucularda herhangi bir durumda ya da zamanda oluşabilecek sıkıntıların anında giderilmesine yardımcı olur.

-Zamandan tasarruf sağlar.

-Sunucunun yazılımları sürekli olarak güncel bir halde tutulur.

-Elsez Bilişim tarafından müşterilere server yönetimi hakkında 7/24 destek verilmektedir.

-Firmanın server yönetimi ile uğraşması zaman kaybı yaşatacağı için, Elsez Bilişim bu konuya da el atarak firmanın diğer ana meselelerine yönelip daha verimli olmasını sağlar.

SUNUCU YÖNETİMİ AŞAMALARI NELERDİR?

-Öncelikle firma ile detaylı olarak bir görüşme gerçekleştirilir ve ihtiyaçlar analiz edilir.

-Daha sonra bu ihtiyaçlara göre bir çalışma planı belirlenir.

-Bu çalışma planına uygun olarak ihtiyaç duyulan sunucu donanımsal olarak alınır.

-Kullanılması gereken işletim sistemleri belirlenir ve hemen kurulum gerçekleştirilir. (Tüm bu işlemler lisanslı ürünlerle gerçekleştirilir)

-Firmanın ihtiyacı olan hizmetler kurulur.

-Kurumsal ya da ticari olarak hangi yazılımlara ihtiyaç duyulduğu öğrenilir ve buna göre kurulum çalışmaları gerçekleştirilir.

-Güvenlik kontrolleri de gerçekleştirildikten sonra sunucu işleme alınır.

-Daha sonraki süreçte Elsez Bilişim sürekli olarak kontrolleri sağlayarak gerekli durumlarda sunucuya müdahale eder ve problemi giderir.

-Bunun yanı sıra sunucunun ihtiyacı olan güncellemeler de aksatmadan firma tarafından gerçekeleştirilir.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!